ATRAKCJE REGIONU

Z Krościenka można zaplanować wycieczki w Pieniny. Na Trzy Korony i do Wąwozu Sobczańskiego żółtym szlakiem. Z kolei zielonym na Przełęcz Sosnów i dalej na Sokolicę lub Czertezik. Z Trzech Koron roztacza się wspaniały, rozległy widok obejmujący Tatry, Gorce, Beskid Sądecki i Magurę Spiską. Pieniny to jedno z najbardziej znanych i malowniczych pasm górskich w Polsce. Ich krajobraz cechują niezwykle strzeliste formy skalne i bujna roślinność. Wielką atrakcją przyciągającą turystów jest zamek Niedzicki. Jeden z najcenniejszych obiektów architektury obronnej w Polsce. Zapraszamy Państwa do wypoczynku w Krościenku.
Krościenko jest bardzo ważnym punktem wypadowym w Pieniny, Gorce i Pasmo Radziejowej Beskidu Sądeckiego. Z samego Krościenka wychodzą trzy znakowane szlaki turystyczne:

szlak żółty: rozpoczyna się w rynku i jest najkrótszą drogą łączącą Krościenko nad Dunajcem ze Sromowcami Niżnymi następnie pnie się ul.Trzy Korony i przez Toporzysko i Bajków Groń dochodzi do najwyższego na trasie punktu Przełęczy Szopka przez miejscowych zwaną "Chwała Bogu" i tutaj możemy wybrać trasę do Sromowiec i Czerwonego Klasztoru lub zmienić kolor szlaku i udać się na Trzy Korony i dalej Zamkową Górę lub do ruin zamku w Czorsztynie ewentualnie na przystań flisacką w Kątach.

szlak zielony: to dwie odrębne możliwości jedna to z rynku przez ul. Kingi, Przełęcz Sosnów na Sokolicę, a druga to z rynku dalej ul. Trzech Koron na górę Czertezik skąd jest już blisko na Sokolicę.

szlak czerwony: to szlak łączący dwa pasma gór z jednej strony to Gorce i trasa przez ul.Lubań, Marszałek Lubań na Turbacz - a z drugiej to Beskid Sadecki i trasa przez most na Dunajcu, ul.Zdrojową, ul.Źródlaną na Przehybę.

Trasy rowerowe
Krościenko to naprawdę wiele możliwości tras rowerowych o różnej długości i stopniu trudności. Najpopularniejsza to z Krościenka promenadą wzdłuż Dunajca do Szczawnicy dalej "przejścia granicznego" i do Leśnicy lub Przełomem Dunajca do Czerwonego Klasztoru.
Dla bardzo zaawansowanych rowerzystów istnieje możliwość wyjazdu na Lubań, i dalej na Turbacz lub w przeciwną stronę na Przehybę.
W Małych Pieninach jest wiele dobrze przygotowanych i oznakowanych tras rowerowych.

Kroscienko to również wspaniałe miejsce na zimowy odpoczynek w bardzo bliskiej okolicy:

Ośrodek Narciarsko - Rekreacyjny "CZORSZTYN-SKI" w Kluszkowcach

Stacja Narciarska POLANA SOSNY w Niedzicy

Wyciągi Szczawnica - Palenica

Arena narciarska Jaworki

i najbliżej naszych apartamentów bo po przeciwnej stronie Dunajca -Stacja narciarska STAJKOWA.

Spływ Dunajcem- na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga 1 połowy XIX wieku. W swoim biegu Dunajec wyżłobił w wapiennych turniach Pienin romantyczny wąwóz, zwany Przełom Dunajca. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. Dunajec wije się i kluczy pomiędzy stromymi skałami. Widoki roztaczające się wokół zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku. Sezon trwa od maja do października. Początek trasy spływu to przystań Sromowce - Kąty. Tratwami flisackimi pokonuje się 7 pętli w czasie zależnym od stanu wody - od 2 do 3 godzin. Jedna tratwa zabiera maksymalnie 12 osób dorosłych (+dwóch flisaków). Przystań końcowa to Szczawnica Niżna.

RAFTING na Dunajcu - spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego. www.park-adrenalina.pl
UWAGA: dla naszych gości 15% rabatu - na podstawie rabatowej karty pobytowej.

Spływ kajakiem na Dunajcu - spływ po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki.Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie. www.park-adrenalina.pl
UWAGA: dla naszych gości 15% rabatu - na podstawie rabatowej karty pobytowej.

Park Linowy Adventure-sky w Krościenku nad Dunajcem   www.park-adrenalina.pl

UWAGA:
dla naszych gości 20% rabatu - na podstawie rabatowej karty pobytowej.

W parku znajdują się trzy trasy:
Trasa czerwona jest trasą najbardziej wymagającą. Wysokość platform sięga 11 metrów, długość trasy wynosi około 500 m a trudność przeszkód wzrasta wraz z pokonywaniem trasy. To to, co odróżnia tę trasę od innych to pokonywanie przeszkód nie tylko w poziomie, ale również w pionie, trasa ta posiada dwa poziomy.

Trasa niebieska jest przygotowana dla osób, które stopniowo chcą oswoić się z wysokością. Jest trasą łatwiejszą z większą ilością przejazdów tyrolką pomiędzy platformami, niemniej tak samo zapewnia odpowiednią dawkę emocji i adrenaliny. Stanowi doskonałe przygotowanie do dalszych wyzwań w parku.

Trasa dla dzieci, zwana przez nas "Trasą Jasia Pierdoły" wbrew nazwie jest skonstruowana inaczej, jak w okolicznych parkach linowych. Wyróżnia ją to, że traktujemy dziecko tak samo poważnie jak dorosłych, system zabezpieczenia podczas pokonywania przeszkód jest analogiczny jak dla dorosłych. Platformy usytuowane są na wysokości 2 metrów, co pozwala na właściwy nadzór nad pociechami przez opiekunów.

Tyrolka nad Dunajcem (jest to przejazd po stalowej linie w uprzęży na bloczku, tzw. tandemie) o łącznej długości około 300 metrów stanowi największe wyzwanie na naszym parku. Platformy startowe umieszczone są na wysokości 9 i 14 metrów, a długość przejazdu w jedną stronę wynosi około 150 m, największa prędkość jaką osiągamy to około 30 km/godz. Trzeba tu zmierzyć się z własną słabością i strachem, a nagrodą jest olbrzymia radość, jaką odczuwamy oglądając Dunajec z wysokości kilku metrów.

Park Linowy ABlandia w Krościenku nad Dunajcem znajduje się w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego.

W Parku Rozrywki możesz skorzystać z:
- Parku Linowego, składającego się z trzech tras linowych,
- Placu Zabaw zbudowanego na drzewach w formie trasy linowej, z basenami kulkowymi,
- Zjazdu tyrolskiego dla najmłodszych,
- Kul Wodnych,
- Wieży Mocy z szeregiem atrakcji: zjazdem tyrolskim, wahadłem BigSWING, skokiem PowerFAN,
- Dziewięciodołkowego pola minigolfa,
- Kręgielni Retro działającej wg wzorców z przełomu XIX i XX wieku.

Wody mineralne
Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego są źródła mineralne, znajdujące się na Zawodziu tj. na prawym brzegu rzeki Dunajec. Źródła "Stefan", "Michalina", "Maria", "Dzikie" są to szczawy alkaliczno-słone. Niezwykła skuteczność tych wód sprawdza się przy wspomaganiu leczenia schorzeń dróg oddechowych i płuc, nieżytów narządów trawienia, skraca rekonwalescencje.

Mam propozycję np. dla par aby miały o czym rozmawiać wieczorem w ogrodzie:
Pani może spędzić trochę czasu w salonie kosmetycznym "Glamour" na ul.Mickiewicza 7 u nas w Krościenku tuż obok Poczty - więc po drodze, można wysłać pozdrowienia w taki starodawny zapomniany już sposób - na zwykłej kartce pocztowej ze znaczkiem.
Właścicielka Glamour pani Jolanta Faron-Kozielec udzieli 10% rabatu na podstawie naszej kary rabatowej.

A Pan może umówić się w tym czasie na spotkanie z naszym zaprzyjaźnionym Przewodnikiem Wędkarskim panem Przemkiem Półtorakiem
www.gorskierzeki.pl. I wiem z opowiadań gości, że Ci którzy już wędkują jak i Ci dla których to całkowicie nowy temat - wracają zachwyceni !!!
Pan Przemek udzieli 10% rabatu na podstawie naszej karty rabatowej.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystywać te nasze propozycje wspólnie - najpierw ryby później maseczka, relaksujący masaż i manicure.
Zapraszamy !
Nasza lista Partnerów udzielających rabaty nie jest wcale zamknięta - wiec proszę sprawdzać

Realizacja projektu: Verakom projektowanie stron Nowy Sącz